Uzmanlarımız

Duygu Karakulak Takvim Fotoğraf

Uzman Klinik Psikolog Duygu KARAKULAK TAKVİM
Çocuk, Ergen ve Oyun Terapisti / EMDR Terapisti

2002 yılında Burslu olarak başladığı Yakın Doğu Üniversitesi Psikoloji Bölümünden Şeref derecesi ile mezun olan Duygu Karakulak Takvim, tezini Çocukluğunda İstismara Uğrayanların Suça Eğilimi konusu üzerine yapıp, Öğrenci Kongresinde de sunmuştur.
Detaylı Gör

Ayşe-İklim-Cengiz-Fotoğraf-1

Uzman Klinik Psikolog Ayşe İklim Cengiz
Uzman Klinik Psikolog, Bireysel Terapist/ Çift Terapisti

İstanbul Kültür Üniversitesi Psikoloji bölümünden Yüksek Onur derecesi ile mezun olmuştur. Yüksek lisans eğitimini Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde ve Avusturya’da Karl-Franzens-Universität Graz, Psikoloji Yüksek Lisans Programında tamamlamıştır.
Detaylı Gör

Gizem-Diker-Foto

Uzman Klinik Psikolog Gizem Diker
Ergen Terapisti / Bireysel Terapist

Gizem Diker, Işık Üniversitesi bünyesinde Psikoloji Bölümü’nü İngilizce ve burslu okumuş ve bir dönem erken bitirmiştir. Lisans eğitimi süresince Yağmur Çocuklar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde 2 ay süreyle staj yapmıştır. Bunun yanı sıra Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu`nda aktif olarak faaliyet göstermiştir.
Detaylı Gör
 
 

Yeşim Ruhat Kutlu Fotoğraf (2)

Psikiyatri Uzmanı Dr. Y. Ruhat Karahan Kutlu
1999 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun olup Psikiyatri Uzmanlığını 2008 yılında tamamlamıştır. Psikiyatri uzmanlık eğitimi sırasında Bilişsel Davranışçı Terapi, Destekleyici Terapi ve Aile Terapileri eğitimlerini tamamlamıştır. 2010' da mecburi hizmetini yapmış ve bu dönemde...
Detaylı Gör

Uzman Klinik Psikolog Alara Nurgün

Uzman Klinik Psikolog Alara Nurgün
Bireysel Terapist / Çocuk, Ergen ve Yetişkin Terapisti

University of South Florida Psikoloji bölümünden onur derecesi ile mezun olmuştur. Lisans eğitimi esnasında Dr. Edelyn Verona’nın klinik direktörü olduğu Disinhibition & Affect Regulation Clinical Laboratory’de Araştırma Asistanı olarak suç psikolojisi, psikopati, agresyon ve şiddet üzerine çalışmalar yürütmüştür.
Detaylı Gör

Aslıhan Çağlayan

Uzman Dil ve Konuşma Teapisti Aslıhan Çağlayan
Psikolog

2010 yılında Yeditepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü (Yök burslu) yüksek onur derecesiyle bitirmiştir. Aynı üniversitenin felsefe bölümünde çift anadal yaparak ikinci lisansını tamamlamıştır. Buradan da üçüncülükle mezun olmuştur. 2013 yılında Anadolu Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Dil...
Detaylı Gör

Aslınur Akın

Uzman Klinik Psikolog. Aslınur Akın
Çocuk ve Ergen Psikoloğu

Aslınur Akın Yeditepe Üniversitesindeki psikoloji lisans eğitimi ardından, yüksek lisansını klinik psikoloji alanında Okan Üniversitesinde tamamlamıştır. Aldığı psikoterapi eğitimleri arasında Bilişsel Davranışçı Terapi ve Oyun Terapisi Eğitimleri vardır. Değerlendirmelerinde başvurduğu ve sıklıkla uyguladığı test ve ölçeklerden başlıcaları şu şekildedir: Wisc-IV Zeka Testi, Ankara Gelişim Tarama Envanteri, Moxo Dikkat Testi, Bender-Gestalt, Burdon Dikkat Testi

Uzman Klinik Psikolog - Çocık ve Ergen Psikoloğu Burcu Gerz 2

Uzman Klinik Psikolog/ Çocuk ve Ergen Psikoloğu Burcu Gerz
Çocuk ve Ergen Terapisti

Maltepe Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) bölümünü 2018 yılında tamamlamıştır. Arel Üniversitesi Klinik Psikoloji (Çocuk-Ergen Odaklı) Yüksek Lisans programından annelerin çocuklarını besleme tutumlarını etkileyen faktörleri incelediği tez çalışması ile mezun olmuştur.
Detaylı Gör

6

Uzman Klinik Psikolog Işıl AKÇAY
Çocuk ve Ergen Terapisti

Yeditepe üniversitesi Psikoloji bölümü ve Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünü eş zamanlı olarak yüksek onur derecesiyle 2015 yılında tamamlamıştır. Uygulamaların yanı sıra akademik çalışmalarında önemli olduğuna olan inancı akademik yolculuğuna başlamasına neden olmuştur.
Detaylı Gör

IMG_8382

Uzman Psikolog İlayda Cakcak Güçlü
Bireysel Terapist

Vajinismus vakaları ile çalışmalar yapmıştır. Yetişkinlerdeki; Depresyon, Kaygı Bozukluğu, Cinsel Sorunlar, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Panik Bozukluk ve diğer tanı alanlarında klinik uygulamalarını Bilişsel (kognitif) Davranışçı Terapi yaklaşımıyla sürdürmektedir.
Detaylı Gör

Ceyda Kurçenli

Uzman Psikolog Ceyda Kurçenli
Çocuk ve Ergen Terapisti

Klinik Psikolog Birgül Emiroğlu Bakay’ın Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Eğitimini almıştır. Wechsler Çocuklar için Zekâ Ölçeği (WISC-IV) yorumlayıcısı ve uygulayıcısıdır. Bunun yanında Moxo Dikkat Testi ve çocuklar için objektif, projektif testler uygulayıcısı eğitimlerini tamamlamıştır. Çalışmalarına Bilişsel Davranışçı Terapi ve Çocuk Merkezli Oyun Terapisi ile devam etmektedir. Mayıs Psikoloji’de Çocuk-Ergen Terapisti alanında danışan görmektedir.
Detaylı Gör
 

SOBECE / Sosyal – Duygusal Beceri Çocuk Eğitim Programı

Önceki Duyurularımız Çocuklarda Sosyal-Duygusal Beceri Geliştirme  SOBECE / Sosyal – Duygusal Beceri Çocuk Eğitim …

Film Analizi

Önceki Duyurularımız Film Analizi İçimizdeki Yabani Hikayeler 1 Sosyal Medya Kullanımı ve Online İtibarınız Film …

Filial Terapi

Filial Terapi Filial Terapi Filial Terapi (Anne Çocuk İlişki Güçlendirme Programı ) Filial Terapi grup oturumlarına …