Uzman Klinik Psikolog Alara Nurgün

University of South Florida Psikoloji bölümünden onur derecesi ile mezun olmuştur. Lisans eğitimi esnasında Dr. Edelyn Verona’nın klinik direktörü olduğu Disinhibition & Affect Regulation Clinical Laboratory’de Araştırma Asistanı olarak suç psikolojisi, psikopati, agresyon ve şiddet üzerine çalışmalar yürütmüştür. Lisans mezuniyetinin ardından klinik psikoloji stajlarını Fransız Lape Hastanesi ve Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesinde yapmıştır.

Yüksek lisans eğitimini King’s College London’ın Psikiyatri, Psikoloji ve Nöroloji Enstitüsünde Mental Health Studies (Akıl Sağlığı Çalışmaları) üzerine onur derecesi ile tamamlamıştır. Aynı zamanda, South London & Maudsley NHS Foundation Trust’da Asistan Psikolog olarak kadın psikiyatri yoğun bakım servisinde kişilik bozuklukları, alkol/madde bağımlılığı ve bipolar hastalarıyla çalışmıştır. Yüksek lisans tezini Psikiyatrist Dr. Faisil Sethi’nin süpervizörlüğünde ‘Sınırda Kişilik Bozukluğunun klinik olarak ifade ve yönetiminde cinsiyet farklılıkları’ üzerine yazarak uzmanlığını almıştır. 1 yıl boyunca Psikiyatrist Dr. Ümit Yazman’ın yanında Klinik Psikolog olarak çocuk, ergen ve yetişkin gruplarında danışan görmüştür ve sürekli olarak Psikodinamik terapi süpervizyonu almıştır.

Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu tarafından verilen 86 saatlik Bilişsel ve Davranışçı Terapiler eğitimini tamamlamıştır. Daha sonra, Dr. Alp Karaosmanoğlu tarafından verilen 42 saatlik ISST onaylı Uluslararası Şema Terapi eğitimini tamamlamıştır. Aktif olarak Prof. Dr. Zümra Atalay’ın eğitmeni olduğu MBCT (Mindfulness Temelli Bilişsel Terapi) eğitimine devam etmektedir. Seanslarının temel dinamiğini Psikodinamik Psikoterapi, Bilişsel ve Davranışcı Terapi ve Şema Terapi oluşturmaktadır. Danışanlarının ihtiyaçlarına göre uygun terapi ekolünü kullanmaktadır. Türk Psikologlar Derneği ve Amerikan Psikologlar Derneği üyesidir. Wechsler Çocuklar için Zekâ Ölçeği (WISC-IV) ve Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI) yorumlayıcısı ve uygulayıcısıdır.

Mesleki ilgi alanları içerisinde; kişilerarası ilişkiler (aile içi ilişkiler, akranlar, romantik ilişkiler), iletişim sorunları, yalnızlık, değersizlik ve yetersizlik hisleri, benlik değeri ve özgüven problemleri, duyguları anlamada ve ifade etmede zorluk, alkol ve madde bağımlılığı problemleri, yaşamsal değişimler (evlenme, boşanma, çocuk sahibi olma, işe başlama, vb.), kişilik bozuklukları, duygudurum bozuklukları (depresyon vb.), kaygı bozuklukları (panik bozukluk, obsesif-kompulsif bozukluk, sosyal kaygı vb.) ve yeme bozuklukları yer almaktadır.

Uzman Klinik Psikolog Alara Nurgün

SOBECE / Sosyal – Duygusal Beceri Çocuk Eğitim Programı

Önceki Duyurularımız Çocuklarda Sosyal-Duygusal Beceri Geliştirme  SOBECE / Sosyal – Duygusal Beceri Çocuk Eğitim …

Film Analizi

Önceki Duyurularımız Film Analizi İçimizdeki Yabani Hikayeler 1 Sosyal Medya Kullanımı ve Online İtibarınız Film …

Filial Terapi

Filial Terapi Filial Terapi Filial Terapi (Anne Çocuk İlişki Güçlendirme Programı ) Filial Terapi grup oturumlarına …