Uzman Psikolog Ceyda Kurçenli

2015 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. 2019 yılında ise Yıldız Teknik Üniversitesi Rehberlik ve Psikoloji Danışmanlık alanında yüksek lisansını tamamlamıştır.

Stajlarını Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) psikoz servisinde ve Bakırköy Adliye Sarayı’nda suça sürüklenen çocuklar ile tamamlamıştır. Lisans eğitimi boyunca İstanbul Kültür Üniversitesi’nin uyguladığı Sosyodrama Atölyesine katılmış ve TEGV’de çocuklarla yürütülen etkinlik projelerinde yer almıştır.

Mesleğinin ilk yıllarında anaokulu ve ilkokul bünyesinde okul psikoloğu olarak çalışmıştır. Devamında özel bir hastanede çocuk, ergen ve yetişkin danışanlarını görmüştür.

2017 yılında Dr. Nevin Dölek ile Çocuklar için Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini 2019 yılında ise 90 saatlik Bilişsel Davranışçı Terapiler eğitimini ve süpervizyonlarını tamamlanmıştır. Daha sonra Klinik Psikolog Birgül Emiroğlu Bakay’ın Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Eğitimini almıştır ve süpervizyonları halen devam etmektedir. Türk Psikologlar Derneği üyesidir ve Wechsler Çocuklar için Zekâ Ölçeği (WISC-IV) yorumlayıcısı ve uygulayıcısıdır. Bunun yanında Moxo Dikkat Testi ve çocuklar için objektif, projektif testler uygulayıcısı eğitimlerini tamamlamıştır.

Çalışmalarına Bilişsel Davranışçı Terapi ve Çocuk Merkezli Oyun Terapisi ile devam etmektedir. Mayıs Psikoloji’de Çocuk-Ergen Terapisti alanında danışan görmektedir.

SOBECE / Sosyal – Duygusal Beceri Çocuk Eğitim Programı

Önceki Duyurularımız Çocuklarda Sosyal-Duygusal Beceri Geliştirme  SOBECE / Sosyal – Duygusal Beceri Çocuk Eğitim …

Film Analizi

Önceki Duyurularımız Film Analizi İçimizdeki Yabani Hikayeler 1 Sosyal Medya Kullanımı ve Online İtibarınız Film …

Filial Terapi

Filial Terapi Filial Terapi Filial Terapi (Anne Çocuk İlişki Güçlendirme Programı ) Filial Terapi grup oturumlarına …