Uzm. Psk. Duygu Karakulak Takvim

Çocuk, Ergen ve Oyun Terapisti / EMDR Terapisti

2002 yılında Burslu olarak başladığı Yakın Doğu Üniversitesi Psikoloji Bölümünden Şeref derecesi ile mezun olan Duygu Karakulak Takvim, tezini Çocukluğunda İstismara Uğrayanların Suça Eğilimi konusu üzerine yapıp, Öğrenci Kongresinde de sunmuştur. Lisans yıllarında psikolojinin adli, gelişim, sosyal alanlarında gönüllü çalışmalara katılmış, klinik alandaki stajını Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde yapmıştır.

2007 yılında İngiltere'de İngiliz Psikologlar Derneği tarafından eğitimi onaylı Northampton Üniversitesinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı bursu ile Çocuk ve Ergen Akıl Sağlığı üzerine Yüksek Lisans Sertifika programını tamamlamış, program sırasında St. Andrews Hastanesinde Çocuk istismarı ve Çocuk Travmaları üzerine eğitim alıp staj yapmıştır.

2007 yılında profesyonel olarak alana atılmıştır. Mesleğin ilk yıllarından itibaren Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri, Özel Okullar, Tıp Merkezi ve Psikolojik Danışmanlık Merkezlerinde çalışmıştır.

Aldığı eğitimler arasında Oyun Terapisi, Pozitif Psikoterapi, Aile ve Çift Terapisi, EMDR 1. Düzey, EMDR 2. Düzey, Çocuklarda Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimleri olup, bu eğitimleri supervizyonlarla desteklemiştir. Ayrıca gelişimsel tarama testleri, wisc-r zeka testi, çocuk değerlendirme paketi, nöropsikolojik testler ve projektif test eğitimleri (Rorschach, CAT, TAT, Peri Masalları) olup değerlendirmeleri sırasında uygulamalarına sıklıkla başvurmaktadır.

Çalışma alanı Çocuk ve Ergen üzerine yoğunlaşan Duygu Karakulak Takvim, aldığı eğitimlerce desteklenen Yetişkin Danışmanlığı da yapmaktadır.

Oyun Terapisi ile ilk tanışması yüksek lisans öğrenciliği sırasında İngiltere de olmuş, İstanbul’a dönüş ve alanda çalışma hayatına başlaması ile Oyun Terapileri Derneğinden aldığı Temel Eğitim (52 saat), Yapılandırılmış Oyun Terapisi ile Çocukluk Problem atiklerinin Çözümü (16 saat), Kum TepsiT erapisi Temel Eğitimi (12 saat), Bilişsel Davranışçı Oyun Terapisi (32 saat) Eğitimleri ile bilgi birikimini ve uzmanlığını desteklemiştir.

2012 yılından itibaren farklı Dernek, Eğitim Merkezleri ve Üniversitelerde Oyun Terapisi Eğitimleri vermektedir.

Mesleki platformda; Türk Psikologlar Derneği (TPD), İngiliz Psikologlar Derneği, EMDR Derneği ve Oyun Terapileri Derneği üyesidir.

Başlıksız-1

SOBECE / Sosyal – Duygusal Beceri Çocuk Eğitim Programı

Önceki Duyurularımız Çocuklarda Sosyal-Duygusal Beceri Geliştirme  SOBECE / Sosyal – Duygusal Beceri Çocuk Eğitim …

Film Analizi

Önceki Duyurularımız Film Analizi İçimizdeki Yabani Hikayeler 1 Sosyal Medya Kullanımı ve Online İtibarınız Film …

Filial Terapi

Filial Terapi Filial Terapi Filial Terapi (Anne Çocuk İlişki Güçlendirme Programı ) Filial Terapi grup oturumlarına …