Uzm. Psk. Ayşe İklim Cengiz

İstanbul Kültür Üniversitesi Psikoloji bölümünden Yüksek Onur derecesi ile mezun olmuştur. Yüksek lisans eğitimini Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde ve Avusturya’da Karl-Franzens-Universität Graz, Psikoloji Yüksek Lisans Programında tamamlamıştır.

Klinik alandaki stajlarını Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Kliniği Psikoz Servisinde ve NP İstanbul Beyin Hastanesinde yapmıştır.

Evlilik Terapileri Enstitüsü/ Sağduyu Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde iki yıl boyunca “Psikoterapist” göreviyle yetişkinler ile bireysel terapiler ve çift terapileri yürütmüştür. Uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra Cenova, İtalya’da bulunan Università Popolare Anidra’da “Klinik Psikolog” olarak bir süre görev yapmıştır. 2018 yılından itibaren ise Mayıs Psikoloji bünyesinde yetişkinlerle Türkçe ve İngilizce dillerinde psikoterapi seansları gerçekleştirmeye devam etmektedir.

Ayrıca Ocak 2016’dan bu yana Imago International Training Institute bünyesinde Gene Shelly süpervizörlüğünde yürütülen Vaka Analizleri ve Süpervizyon Programı sürecinde “Uluslararası Sertifikalı Imago Terapisti” olarak “Grup Lideri” ve “Çeviriden Sorumlu Imago Terapisti” görevlerini gönüllü olarak yürütmektedir.

Aldığı eğitimlerden bazıları şunlardır:
Imago Çift Terapileri Tekniği Eğitimi, Psikodinamik Psikoterapi Eğitimi ve Süpervizyon Programı, Psikodinamik Yönelimli İleri Psikopatoloji ve Psikoterapi Eğitimi, Psikodiagnostik Testler ve Ölçekler Uygulama Eğitimi-NP Nöropsikiyatri Hastanesi, EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) Eğitimi- DBE, EFTA (European Family Therapy Association) Avrupa Aile Terapisi Derneği Eğitim Birimi tarafından onaylı Aile ve Çift Terapisi Eğitimi- Murat Dokur (500 saatlik programa devam etmekte).

Ayşe-İklim-Cengiz-Fotoğraf-1

SOBECE / Sosyal – Duygusal Beceri Çocuk Eğitim Programı

Önceki Duyurularımız Çocuklarda Sosyal-Duygusal Beceri Geliştirme  SOBECE / Sosyal – Duygusal Beceri Çocuk Eğitim …

Film Analizi

Önceki Duyurularımız Film Analizi İçimizdeki Yabani Hikayeler 1 Sosyal Medya Kullanımı ve Online İtibarınız Film …

Filial Terapi

Filial Terapi Filial Terapi Filial Terapi (Anne Çocuk İlişki Güçlendirme Programı ) Filial Terapi grup oturumlarına …