Makaleler

Çocukluk dönemi korkuları-2

Çocukluk Dönemi Korkuları
Korku, gerçek veya beklenen bir tehlike karşısında uyanan; coşku, benzin sararması, ağız kuruması, kalp çarpıntısı, solunum hızlanması gibi fizyolojik değişikliklerle kendini gösteren bir huzursuzluk hali olarak tanımlanabilir.
Devamını Oku

Group of cute little prescool kids drawing with colorful pencils

Özgül Öğrenme Güçlüğü (Disleksi)
Okulöncesi ve anaokullu günlerini geride bırakan ve ilkokula geçiş yapan öğrenciler ve ebeveynleri genellikle bu sürece hevesli, heyecanlı ve duygu dolu başlarlar.
Devamını Oku

Sınav Kaygısı

Sınav Kaygısı
Ülkemizde sürekli değişikliğe uğrayan sınav sistemi yeni yapılandırmalarla farklı düzeydeki okullara girişler için küçük yaşlarından itibaren öğrencileri ve ailelerini etkileyen
Devamını Oku

fotoğraf (1)

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite ile Savaşan Ebeveynlere 10 İpucu
DEHB ile Büyüyen Çocukların Ebeveynlerine 10 İpucu Yerinde duramayan, dikkatini toplayamayan ve yönerge takip etmekte güçlük çeken çocuğunuz için yardımcı olacak 10 İpucu.
Devamını Oku

sandtray

Oyun Terapisinde Minyatürler
Çocuklar oyun terapisinde kullanılan minyatür oyuncaklarla oynarken hayatlarındaki gerçek nesne ve insanlar için temsiller oluşturur ve olaylar üzerinde kontrol duygusu hissederler.
Devamını Oku

original

Çocuklarda Görülen Tikler
Yaygın olarak 7-12 yaş arasında ortaya çıkabilen tikler, Göz Kırpma, Burun Çekme, Boyun Oynatma, Boğaz Temizleme şeklindeki hareket ve seslerin istemsiz, amaca yönelik olmadan, yineleyici olarak tekrarlanması durumudur.
Devamını Oku

okb22

Zihnin Size Oyunu: Takıntılar
Kişinin kontrolü dışında zihne gelen ve takılan, rahatsız edici takıntılı düşünceler obsesyon olarak adlandırılmaktadır. Bu rahatsız edici takıntılı düşüncelerden kaçınmak ve bir rahatlama sağlamak için zorlantı denilen kompulsiyonlar ortaya çıkar.
Devamını Oku

konuşmayı destekleyin- konuşma bozuklukları

Konuşma Becerisini Desteklemek
Gelişim evrelerine baktığımızda 1 yaş civarı ilk anlamlı sözcüklerini çıkarıp, 2-3 yaş civarı ise düzgün bir biçimde konuşmaya başlamış olmasıdır. Çocuklarda ilk anlaşılır kelimeler 12-18 ay arası ortaya çıkar.
Devamını Oku

ilişki yatırım ister

İlişkinizi Geliştirin
Sadece fitnes ve diet programlarının takip edilmesi zorunlu kuralları yoktur. Romantik ve mutlu ilişkilerinde kuralları vardır. İlişkiniz istediğiniz kadar zengin mi? Daha güçlü ve tatmin edici olabilir mi?
Devamını Oku

ec4c00bc47b27871f998d2f89d75a8a7

Çocuk ve Yaratıcılık
“Ağaçlar pembe olmaz”, “Bu etekle bu çorap giyilmez”, “Lego dan telefon yapılmaz” Gibi cümleler çocuğunuzun yaratıcılığını törpülediğiniz anlamına gelmektedir. Bu gibi kalıp yargılarla çocuğunuzun üretken düşünce biçimini kısıtlamayın.
Devamını Oku

78a011c7fdb96fd33026cc378620d755

Makaleler
Çocuğunuzun yaratıcı ve eleştirel Düşünme Becerilerini geliştirebilmek için açık uçlu sorularınızı onun sanat çalışmaları sonrasında kullanabilirsiniz. İşte size büyük bir merakla çalışmasını gösteren çocuğunuza “İyi iş” ve “çok güzel” in yanında çalışmasını size anlatmasına yardımcı olacak 10 soru.
Devamını Oku

Emdr ile Geçmişin Yükünden Kurtulun

EMDR Tekniği ile Geçmişin Yükünden Kurtulun
EMDR olarak bilinen Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma Tekniği, psikoterapi teknikleri arasında uluslarası platformda kabul ve rağbet gören bir teknikdir. Teknik, nörobiyolojiye dayanarak bazı durumlarda beynimizin normal işleyişi ve işlemleme sisteminde meydana gelen engellemeyi sistematik ve yapılandırılmış olarak yeniden işlemleme olarak anlatılabilir.
Devamını Oku

SOBECE / Sosyal – Duygusal Beceri Çocuk Eğitim Programı

Önceki Duyurularımız Çocuklarda Sosyal-Duygusal Beceri Geliştirme  SOBECE / Sosyal – Duygusal Beceri Çocuk Eğitim …

Film Analizi

Önceki Duyurularımız Film Analizi İçimizdeki Yabani Hikayeler 1 Sosyal Medya Kullanımı ve Online İtibarınız Film …

Filial Terapi

Filial Terapi Filial Terapi Filial Terapi (Anne Çocuk İlişki Güçlendirme Programı ) Filial Terapi grup oturumlarına …