Psikolog Işıl AKÇAY

Çocuk ve Ergen Terapisti

Yeditepe üniversitesi Psikoloji bölümü ve Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünü eş zamanlı olarak yüksek onur derecesiyle 2015 yılında tamamlamıştır. Uygulamaların yanı sıra akademik çalışmalarında önemli olduğuna olan inancı akademik yolculuğuna başlamasına neden olmuştur. Üniversite döneminde X.Ulusal Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğrenci Kongresinde kazanmış olduğu “Araştırmacı Ödülü” ise bu yolculukta motive eden en güçlü kaynaklardan birini oluşturmuştur. Lisans yıllarında psikolojinin pek çok çalışma alanında gönüllü çalışmalara katılmış olup, klinik çalışmaları bire bir gözlemleme ve deneyimleme fırsatı olmuştur.

Lisans eğitimi sonrasında çeşitli özel okullarda psikolojik danışman ve psikolog olarak görev yapmış olup halen özel bir kurumun psikolojik danışma ve rehberlik koordinatörlüğü görevini devam ettirmektedir. Bununla birlikte bireysel terapilerini sürdürmektedir.

Yeditepe Üniversitenin Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü yüksek lisans programında öğrenimime devam etmekte olup tez aşamasındadır. Aynı zamanda; Byron Norton tarafından verilen Deneyimsel Oyun Terapisi eğitimlerini tamamlamıştır. Bu süreçte hem Oyun Terapisi hem de Bireysel Terapi için süpervizyon almıştır. Rorschach ve Projektif Testler Derneğinden, Çocuk Çizimlerin Projektif Değerlendirilmesi eğitimini tamamlamıştır. Danışan takiplerinde gerekli gördükçe çeşitli gelişimsel testler uygulamaktadır.

Işıl-Akçay

SOBECE / Sosyal – Duygusal Beceri Çocuk Eğitim Programı

Önceki Duyurularımız Çocuklarda Sosyal-Duygusal Beceri Geliştirme  SOBECE / Sosyal – Duygusal Beceri Çocuk Eğitim …

Film Analizi

Önceki Duyurularımız Film Analizi İçimizdeki Yabani Hikayeler 1 Sosyal Medya Kullanımı ve Online İtibarınız Film …

Filial Terapi

Filial Terapi Filial Terapi Filial Terapi (Anne Çocuk İlişki Güçlendirme Programı ) Filial Terapi grup oturumlarına …