Uzman Psikolog İlayda Cakcak Güçlü

Bireysel Terapist


Maltepe Üniversitesi Psikoloji bölümünü 2017 yılında tamamlamıştır. Lisans eğitimini 3.5 yılda tamamlayarak erken mezun olma hakkı kazanmıştır. Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programında Prof. Dr. Sultan Tarlacı ile ‘’ MS Hastalarında Cinsel Fonksiyon Bozukluğu’’ isimli tez araştırmasını sürdürmektedir. NP İstanbul Beyin Hastanesinde çalışmalar yapmış ve staj eğitimlerini tamamlamıştır. Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur tarafından verilen (EABCT akredite edilmiş), toplam 4 yıl süren Kognitif (Bilişsel)- Davranışçı Terapi eğitimini tamamlayarak KDT (Kognitif davranışçı terapi) terapisti olmaya hak kazanmıştır. Eğitim sürecinde birçok vaka süpervizyonuna katılmıştır. Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği (KDTD) tarafından düzenlenen ve Dr. Joe Oliver tarafından verilen Kabul ve Adanmışlık (ACT) terapisi eğitimine katılmıştır.
Türk Psikologlar Derneği tarafından düzenlenen Nöropsikolojik Değerlendirme (test eğitimi) programını tamamlamıştır. Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur tarafından verilen Çift Cinsel Terapi Eğitimine katılmıştır. Türk Pdr Derneği Objektif Çocuk Testleri ve Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimini almıştır. Çapa Tıp Fakültesi Nöroloji alanında staj yaparak uygulayıcı olmaya hak kazanmıştır. Marmara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Fatih Sultan Mehmet Hastanesinde stajlar yapmıştır. Metin Sabancı Spastik Çocuklar Merkezinde rehabilitasyon stajını tamamlamıştır.
Psikolojik Danışmanlık ve Dikkat Geliştirme Merkezlerinde çocuklardaki Dikkat Eksikliği/ Hiperaktivite Bozukluğu, Özgül Öğrenme Güçlüğü alanlarında çalışmıştır. Vajinismus vakaları ile çalışmalar yapmıştır. Yetişkinlerdeki; Depresyon, Kaygı Bozukluğu, Cinsel Sorunlar, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Panik Bozukluk ve diğer tanı alanlarında klinik uygulamalarını Bilişsel (kognitif) Davranışçı Terapi yaklaşımıyla sürdürmektedir.

IMG_8382

SOBECE / Sosyal – Duygusal Beceri Çocuk Eğitim Programı

Önceki Duyurularımız Çocuklarda Sosyal-Duygusal Beceri Geliştirme  SOBECE / Sosyal – Duygusal Beceri Çocuk Eğitim …

Film Analizi

Önceki Duyurularımız Film Analizi İçimizdeki Yabani Hikayeler 1 Sosyal Medya Kullanımı ve Online İtibarınız Film …

Filial Terapi

Filial Terapi Filial Terapi Filial Terapi (Anne Çocuk İlişki Güçlendirme Programı ) Filial Terapi grup oturumlarına …